SUGAR CUP 2023 – FINAL, REGIONFINALER

SUGAR CUP 2023 – FINAL, REGIONFINALER

FINAL, REGIONFINALER uppdaterad
Datum, antal (ca), kontakt
8 regionfinaler

FINAL

ÅKERBO, LINKÖPING
12 – 13 augusti
40 finalister

Cecilia Dackemyr
Uvedalsgatan 40
589 31 Linköping
cecilia@dackemyr.se
0709 96 41 46

REGIONFINALER
Ungefärligt upptagningsormåde

SPORREN, BRÄKNE-HOBY
Skåne, Halland, Blekinge, Småland
15 – 16 juli
Ca 50 starter

Philippa Magnusson
Djupadalsvägen 15
372 53 Kallinge
philippa@djupadalsridcenter.se
0708 18 04 71

ANEBY
Småland, Östergötland, Sörmland
29 juli
Ca 40 starter

Anders Lind
Jularps Gård
587 22 Aneby
Anders_lind@icloud.com
0702 64 97 38

SPEKERÖD
Stor-Göteborg, Bohuslän
2 juli
Ca 30 starter
Även Suger Cup Häst

Sandra Henningsson
Hammarberg 885
442 96 Kode
spekerodtavling@gmail.com
0761 41 53 47

BALDERSNÄS / ED
Dalsland, Värmland
22 juli
Ca 30 starter

Jessica Sundén
Eds-Strand Lunnestad 1
668 91 Ed
lunnestad@gmail.com
0703 87 36 13

BASTÅSEN, VÄSTERÅS
Norra Stor-Stockholm/Mälardalen, Uppland, Västmanland, Närke
22 – 23 juli
Ca 50 starter

Sanna Lindahl
Baståsens RK
Lisjövägen 116
735 91 Surahammar
sanna_lindahl@hotmail.com
0707 70 70 77

LJUSLINGSBACKEN, SKÖVDE
Västergötland, Västra Götaland
22 juli
Ca 30 starter

Björn Kastenman
Ljuslingsbacken, Hagen
541 93 Skövde
0705 42 70 76
bjorn.kastenman@ljuslingsbacken.se

FRÖSÖN, ÖSTERSUND
Mittsvenska, Jämtland
25 juni
Ca 10 starter

Aina Arvidsson
Kläppe 149
845 91 Hallen
ainaarvidsson1@gmail.com
0703 484 514

TIMRÅ
Mittsvenska, hela östra delen
15 – 16 juli
Ca 40 starter

Sanna Bergman
Specksta 144
864 91 Matfors
specksta@live.se
0703 25 78 70

UTTAGNING, FINAL
Samordning resultat från regionfinaler

Felix Engström
Brogatan 21
44 32 Heby
Felix.heby@gmail.com
0706 68 14 54

Kalender

29 Feb

- 1 Mar

HOPPKURS

Ragnar Bengtsson.

Flyingehus, ridhuset.

9 Mar

- 10 Mar

TERRÄNGKURS

Yogi Breisner.

Flyingehus, ridhuset resp terrängbanan.

16 Mar

- 17 Mar

DRESSYRKURS

Hanchen Ressle.

Flyingehus, ridhuset.

5 May

SUGAR CUP

Ted Velander.

Flyingehus, terrängbanan.

12 May

SUGAR CUP

Hanna Berg.

Gärds, Kristianstad.

19 May

SUGAR CUP

Ted Velander.

Tågarpsortens RF, Annelöv.

9 Jun

SUGAR CUP

Ted Velander.

Öveds JFK, Övedskloster.

16 Jun

SUGAR CUP

Hanna Berg.

Gärds, Kristianstad.

6 Jul

- 7 Jul

SUGAR CUP, REGIONFINAL

Ted Velander m fl.

Flyingehus, terrängbanan.

9 Aug

- 11 Aug

SUGAR CUP, RIKSFINAL

Häggum, Skövde.